Babymetal wzoruje się na… Metallice

/ 20 maja, 2015

Babymetal wykonuje coś, co określa się hybrydą metalu i dziewczyńskiego popu. Czyli mówiąc ogólnie – coś bardzo dziwnego. Warto w tym miejscu nadmienić, że robiące coraz większą karierę na Starym Kontynencie dziewczyny pochodzą z Japonii.

Jak się okazuje, ogromny wpływ na ich karierę miał zespół… Metallica. Z jednej strony to nic dziwnego, że wzorowały się na najlepszych, ale z drugiej – trudno dostrzec jakieś szczególne podobieństwa. Mimo to dziewczyny przekonywały w rozmowie z RollingStone.com, że to właśnie amerykańska legenda metalu jest dla nich bardzo ważna:

Nigdy nie dostałyśmy od nich żadnych wskazówek, ale wiele nauczyłyśmy się patrząc na nich występujących na scenie. Oni oddzielają to, kim są na scenie, od tego, kim są prywatnie. Tego się od nich uczymy i mamy nadzieję, że w przyszłości osiągniemy ten sam poziom doświadczenia scenicznego, co oni. To wygląda tak, jakby czerpali energię wprost od bogów metalu – to niesamowite.

Życzymy zatem dziewczynom, żeby osiągnęły jak najwięcej na scenie i poza nią. Niech również wydają kolejne wydawnictwa i rozwijają swoje muzyczne umiejętności. Warto nadmienić, że jakiś czas temu wystąpiły na scenie z Brytyjczykami z Dragonforce, co bez wątpienia jest sporym wyróżnieniem. Kariera stoi przed nimi otworem, szczególnie, że sam Slash chciałby z nimi zagrać

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także