Beatsteaks wiosną w Polsce

/ 15 stycznia, 2015

Początki formacji Beatsteaks sięgają 1995 roku, kiedy to światło dzienne ujrzało demo zespołu. Pierwsze wydawnictwo długogrające, zatytułowane "48/49", zostało świetnie przyjęte przez publiczność. Wraz z sukcesem przyszły występy przed takimi gwiazdami jak Faith No More czy Bloodhound Gang. Następne lata przyniosły kolejne albumy i coraz większy sukces sprzedażowy, a sama grupa została uznana za Najlepszy Niemiecki Zespól 2004 roku w wielu prestiżowych rankingach, w tym także na MTV Europe Music Awards. Rok ten stanowił przełom w działalności zespołu – formacja święciła tryumfy w postaci wyprzedanych koncertów oraz licznych nagród branży. Występy na prestiżowych festiwalach muzycznych pozwoliły jej przedrzeć się do świadomości międzynarodowej publiczności.

Obecnie Beatsteaks są jednym z najbardziej rozpoznawalnych niemieckich zespołów – występują w roli headlinerów na festiwalach i wyprzedają koncerty klubowe. W ubiegłym roku premierę miało najnowsze wydawnictwo grupy – "Beatsteaks" – które zebrało bardzo dobre recenzje zarówno w rodzimym kraju muzyków, jak i zagranicą. Album promował m.in. singiel "Gentleman Of The Year":

W 2015 roku Beatsteaks świętować będą 20-lecie działalności, a to świetna okazja do kolejnej wizyty w Polsce. Bilety na koncert wkrótce trafią do sprzedaży.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także