Będzie wystawa obrazów Kurta Cobaina

/ 20 czerwca, 2016

Jak donosi The Pulse of Radio, trwają prace nad stworzeniem wystawy dzieł stworzonych przez zmarłego ponad 20 lat temu Kurta Cobaina. Nie chodzi oczywiście o teksty utworów, a o jego obrazy, rysunki i szkice, które przygotowywał na własne potrzeby. Pomysłodawcą stworzenia wystawy jest manager Jeff Jampol, który współpracuje z wdową po Cobainie, Courtney Love, oraz jego córką, Frances Bean Cobain.

Okazuje się, że muzyk w swoim stosunkowo krótkim życiu przygotował wiele obrazów, które nigdy nie ujrzały światła dziennego. A że warto je pokazać, przekonuje wspomniany Jampol:

Wystawa będzie obejmowała prace Kurta, jego sztukę i jego własność. Ma wspaniałe obrazy, a wielu z nich nigdy nikt nie widział, ani o nich nie słyszał.

Oto przykładowa grafika autorstwa muzyka Nirvany:

Przypomnijmy, że od 2010 prawami do wszystkiego, co związane z Kurtem Cobainem zarządza jego córka, wspomniana już Frances Bean Cobain. We wszystkie podobne przedsięwzięcia zaangażowana jest jednak wdowa po muzyku.

W ubiegłym roku światło dzienne ujrzał autoryzowany przez rodzinę Cobaina film zatytułowany „Montage of Heck”, który opowiadał o jego życiu. Kilka miesięcy później natomiast zlicytowano sweter artysty, który osiągnął cenę… 137 tysięcy dolarów!

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także