Behemoth – kolejne protesty przed koncertami

/ 5 października, 2016

Adam „Nergal” Darski przywykł już chyba do protestów. W 2014 roku sprzeciwiano się występom Behemotha w Łodzi oraz w Poznaniu (gdzie ostatecznie koncert odwołano). W Gdańsku odbyła się natomiast msza w intencji nawrócenia muzyków. Tegoroczna trasa koncertowa „Rzeczpospolita niewierna” również budzi silne emocje.

1 października przed występem w Katowicach doszło do spotkania członków Krucjaty Młodych modlących się przed klubem, w którym zespół miał zagrać, z fanami grupy. Poniżej znajdziecie filmik z tych wydarzeń.

Kilka dni później przeciwko koncertowi Poznaniu, zaplanowanemu na 10 października, sprzeciwiają się członkowie Związku Patriotycznego „Wierni Polsce”. W liście do prezydenta miasta Jacka Jaśkowiaka piszą:

Polskie godło zostało sprofanowane przez umieszczenie na godle węży, trupich czaszek i odwróconego satanistycznego krzyża. Znieważanie godła podlega karze do roku pozbawienia wolności.

Domagają się oczywiście odwołania koncertu.

Zdaję sobie sprawę, że dla Pana, reprezentującego środowiska lewackie te wartości są może mało znaczące. Natomiast jako Prezydent Poznania, w którym zamieszkuje większość katolicka, powinien Pan stać na straży poszanowania wartości narodowych, a tym co najmniej poszanowania godła państwowego.

Krucjata Młodych znów zaprasza do wspólnej modlitwy. Rzeczniczka prasowa prezydenta Poznania Hanna Surma poinformowała już portal onet.pl, że urzędnik nie zamierza odpowiadać na list związku.

Tymczasem gdyński radny Marek Dudziński oskarżył Behemotha o „znieważanie polskiego godła”. Sprawa trafiła do prokuratury. To również nie jest nowością. Nergal niejednokrotnie był już pozywany. Zwykle w sprawę zaangażowany był Ryszard Nowak z Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą. Chodziło między innymi o obrazę uczuć religijnych oraz rzekome spalenie krzyża podczas dwóch koncertów.

ud

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także