Behemoth: krew Nergala na okładce płyty "The Satanist"

/ 12 września, 2013

Nowy album zespołu Behemoth zatytułowany "The Satanist" ujrzy światło dzienne dopiero w przyszłym roku, jak poinformowała kilka tygodni temu polska formacja. Wszyscy fani mocnego uderzenia będą musieli jeszcze trochę poczekać, żeby posłuchać nowych utworów i zobaczyć okładkę… namalowaną krwią Nergala.

Lider Behemotha przyznał w wywiadzie dla magazynu Heavy, że artysta zajmujący się przygotowaniem okładki – Denis Forkas – użył krwi muzyka podczas wykonywania grafiki. Jak to niecodzienne podejście tłumaczy Adam Darski?

Chciałem połączyć w całość moje DNA i sztukę. Ten album wydaje się być definicją tego, kim jesteśmy jako ludzie i jednostki. Biorąc pod uwagę wydarzenia z ostatnich lat chcemy, żeby płyta bardziej "nasza" niż dotychczas. Ta okładka jest pretensjonalna; bardzo artystyczna i nie jest kliszą żadnej stworzonej do tej pory. Spodziewajcie się czegoś specjalnego i spektakularnego; głębszego, niż wszystko inne dostępne na rynku.

Okładka płyty "The Satanist" nie została jeszcze oficjalnie zaprezentowana.

Przypomnijmy, że formacja Behemoth zapowiedziała już jesienną trasę koncertową po Polsce. Zapoznaj się z terminami "Czarnej polskiej jesieni 2013".

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także