Behemoth: nowy album wysoko w rankingu Billboard

/ 13 lutego, 2014

Album "The Satanist" ukazał się na rynku 4 lutego i doskonale zadebiutował na amerykańskiej liście sprzedaży Billboard 200. Polska legenda black/death metalu sprzedała za oceanem ponad 10 tysięcy egzemplarzy nowej płyty, co pozwoliło na uplasowanie się w czwartej dziesiątce.

Z tego sukcesu niezwykle zadowolony jest Nergal, lider grupy Behemoth:

Cokolwiek nie napiszę, to żadne słowa nie oddadzą tego jakie uczucia wypełniają nas teraz. "The Satanist" trafił właśnie na #34 pozycję magazynu Billboard, co oznacza sprzedaż 10,236 płyt w pierwszym tygodniu (!) w Ameryce Północnej. Jeszcze żaden zespół  w historii gatunku nie zbliżył sie do tego wyniku. Chcielibyśmy podziękować naszym fanom za niekończący sie support, bo to dzięki Wam "The Satanist" już w tej chwili stał się najważniejszym albumem w naszej ponad dwudziestoletniej karierze! Razem tworzymy historię! A to dopiero początek tej ekscytującej przygody… Do zobaczenia na trasie! Hail Freedom! Hail Satan!

Album "The Satanist" został również doceniony przez naszego recenzenta Jordana Babulę, który w swojej recenzji napisał między innymi:

Lider grupy (i autor muzyki) określa The Satanist jakonajbardziej muzykalny i najbardziej rockowo zorientowany materiał w dorobku i ma w tym mnóstwo racji. Przyznaje jednak, że wciąż jest bezkompromisowy i trudny – i w tym szczególe tkwi diabeł (szatan?).The Satanist bowiem, to ponownie mistrzostwo black/death metalu, które zachwyci już przekonanych, jednak do osób, którym ta estetyka jest odległa, raczej nie ma szans przemówić.

Cały tekst możecie znaleźć TUTAJ.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także