Biffy Clyro przyjedzie do Polski

/ 9 czerwca, 2016

Właśnie poinformowano, że szkocki zespół Biffy Clyro wystąpi 25 października 2016 na warszawskim Torwarze. Będzie to jedyny tegoroczny koncert muzyków nad Wisłą. W sieci pojawił się już oficjalny plakat promujący październikowy występ:

Biffy Clyro istnieją od roku 1995, jednak przełomem w ich karierze okazał się dla nich rok 2007, kiedy ukazał się album „Puzzle”, zajmując pierwsze miejsce na liście sprzedaży płyt w Wielkiej Brytanii. To wtedy Biffy Clyro zostali dostrzeżeni przez większą publiczność, a takie formacje jak The Who, The Rolling Stones czy Muse zaprosiły Szkotów do wspólnych występów. Piąta płyta w dorobku, „Only Revolutions”, powtórzyła sukces „Puzzle”, a promujący ją singiel „That Golden Rule” spotkał się z niezwykle żywiołowym przyjęciem brytyjskich rozgłośni, w tym tak uznanej postaci jak Zane Lowe z BBC Radio 1.

W tym roku zespół planuje premierę swojego siódmego krążka w karierze. Album będzie nosić nazwę „Ellipsis”, a premiera przewidziana jest na 8 lipca, nakładem wytwórni Warner Bros Records. Singlem zwiastującym najnowsze wydawnictwo formacji został utwór „Wolves of Winter”. 

mg

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także