Bill Ward (ex-Black Sabbath) założył nowy zespół

/ 7 czerwca, 2016

Pierwsze pogłoski o nowej formacji Billa Warda dotarły do nas jeszcze w zeszłe wakacje. W końcu były muzyk Black Sabbath zdecydował się ujawnić coś więcej.

Chcę, aby moje bębnienie żyło, z przyjemnością zatem informuję, że przyczyniłem się do powstania trzyosobowego zespołu zwanego Day of Errors. Gramy głośno, mocno, a dobierające się do trzewi uwertury są naprawdę bardzo ciężkie.

Day of Errors oprócz niego stworzyli: basista i główny wokalista Nick Ditlz (z grupy All Hail the Yeti) oraz gitarzysta Joe Amodea. Gościnnie towarzyszą im perkusista Walter Earl i klawiszowiec Aron Ward (prywatnie syn Billa). Z wcześniejszych przecieków wiemy, że główny perkusista również będzie wspierał zespół wokalnie. Więcej szczegółów powinniśmy poznać wkrótce.

Czekacie na to, co nam tym razem zaprezentuje były perkusista Black Sabbath? Ostatnim jego dokonaniem jest solowa płyta „Accountable Beasts”, która ukazała się 25 kwietnia 2015 roku. Posłuchajcie pochodzącego z niej utworu „Katastrophic World”.

Black Sabbath tymczasem kontynuuje pożegnalną trasę „The End” bez pierwszego perkusisty grupy, Billa Warda. W jej ramach Ozzy Osbourne, Tony Iommi i Geezer Butler już wkrótce pojawią się w Polsce.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także