Billy Corgan (Smashing Pumpkins) idzie na wojnę z Amazonem

/ 18 lipca, 2014

Billy Corgan miał wszystko dokładnie zaplanowane. Chciał wznowić album "Adore", czwarty w dorobku Smashing Pumpkins, wzbogacić go oczywiście o nieco premierowego materiału i zaskoczyć fanów. Wszystko wskazuje na to, że niespodzianka nie będzie tak imponująca, jak spodziewał się lider zespołu, ponieważ sklep internetowy Amazon opublikował na swoich łamach listę utworów, które znajdą się na tym wznowieniu. To niezwykle zdenerwowało Corgana

Na Facebooku pojawiło się takie oto, dość emocjonalne oświadczenie:

Przede wszystkim dowiadujemy się, że Amazon zerwał umowę z zespołem i umieścił listę utworów płyty "Adore" na swojej stronie. Muzyk zaznaczył, że listę ma od kilku miesięcy, ale nie publikował jej, ponieważ chciał przekazywać wszystkie informacje w zaplanowanej kolejności. Na koniec oczywiście zapewnił, że nie uwierzy w podobne zapewnienia ze strony Amazon w przyszłości, a lista utworów opublikowana na stronie sklepu była… błędna.

Nie wiemy, czy zakończy się tylko na facebookowej reprymendzie, czy muzyk Smashing Pumpkins pójdzie dalej i zdecyduje się na proces z internetowym gigantem sprzedaży. Warto jednak nadmienić, że to nie pierwszy raz, kiedy firma nie respektuje umów ze swoimi klientami.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także