Biskup ze Świdnicy pomodli się przed koncertem grupy Vader

/ 23 lutego, 2015

Pewnie niektórzy pamiętają, co działo się przed zeszłorocznymi koncertami grupy Behemoth w Polsce… Protesty, msze, modlitwa. Wygląda na to, że podobne problemy będzie miała grupa Vader, która już znalazła się na celowniku biskupa Ignacego Deca. Muzycy mają pojawić się w 28 lutego w Świdnicy, ale duchowny robi co w jego mocy, żeby do koncertu nie doszło.

W liście, który opublikował biskup, przeczytać możemy między innymi:

W naszym mieście podczas tegorocznego Wielkiego Postu, pomimo apeli i próśb odbędzie się koncert satanistycznego zespołu "Vader". Wobec tego wydarzenia, którego bluźniercze przesłanie jest wymierzone w wierzących w Chrystusa a także niesie zagrożenie w wymiarze duchowym, nie możemy pozostać bierni.

Apeluje również do mieszkańców Świdnicy, żeby w dniu koncertu modlili się i pościli w intencji uczestników. Biskup już teraz ogłosił, że 28 lutego odbędzie się czuwanie modlitewne. Wszystko to ma na celu skuteczniejszą walkę z siłami zła. – Pomimo zwycięstwa Chrystusa szatan nadal szuka ofiar swego kuszenia – pisze biskup świdnicki.

Biskup Dec już po ogłoszeniu koncertu wypowiadał się nieprzychylnie o tym wydarzeniu. Przekonywał, że grupa Vader "profanuje osoby i wartości najdroższe chrześcijanom". Podobne protesty w całej Polsce odbywały się w związku z zeszłorocznymi koncertami grupy Behemoth

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także