Bitwa w Hard Rock Cafe

/ 9 stycznia, 2013

Hard Rock International kontynuuje wspieranie wschodzących muzyków w tegorocznym konkursie Hard Rock Rising, największej na świecie i najbardziej dalekosiężnej bitwie zespołów. Hard Rock Rising wspiera kariery muzyczne aspirujących artystów na całym świecie, dając jednemu lokalnemu zespołowi życiową szansę – udział w światowej trasie koncertowej w miastach, w których znajdują się restauracje Hard Rock Cafe, nagranie teledysku oraz płyty z Hard Rock Records, jak również otrzymanie nowego sprzętu muzycznego o wartości 10 000 dolarów. Hard Rock pragnie odkryć kolejną pulę rozwijających się talentów i udostępnić im międzynarodową scenę, aby mogli pokazać, co potrafią – mówi John Kirkpatrick, Dyrektor Działu Muzyki i Relacji z Artystami w Hard Rock International. W 2012 roku, do konkursu Hard Rock Rising zapisało się ponad 12 000 zespołów, a fani na całym świecie oddali prawie 1 milion głosów. Mamy nadzieję, że program ponownie da szansę wschodzącemu zespołowi osiągnąć sukces i zapozna światową publiczność Hard Rocka z jego muzyką.

7 stycznia 2013 r., we współpracy z firmą dostarczającą internetowe usługi muzyczne, ReverbNation, Hard Rock rozpoczął zapisy dla zespołów, chcących wziąć udział w globalnej bitwie. To będzie drugi rok współpracy między Hard Rockiem a ReverbNation. Nie można było sobie wymarzyć lepszego połączenia niż kultowa marka Hard Rock współpracująca z ReverbNation, firmą posiadającą bazę ponad 2,4 milionów artystów w 250 krajach – mówi Mike Doernberg, Dyrektor Generalny i współzałożyciel ReverbNation. Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny będziemy mogli dać szansę aspirującym artystom na całym świecie.

Muzycy mogą się zarejestrować na Facebookowym Fanpage’u jednego z 96 Hard Rocków biorących udział w konkursie. Po etapie rejestracji, poprzez głosowanie na Facebooku to fani będą mogli zdecydować, które zespoły przejdą do lokalnego finału i wystąpią na żywo w danym Hard Rocku. Głos będzie można oddać poprzez darmowe ściągnięcie piosenki wybranego zespołu (na jeden zespół można zagłosować tylko raz, ale w sumie głosów można oddać kilka na różne zespoły). Szczegóły i pełen regulamin konkursu znajduje się pod adresem: www.hardrock.com.

Po wybraniu swoich ulubieńców, w Hard Rockach uczestniczących w akcji odbędą serie koncertów na żywo, podczas których wystąpią lokalni finaliści. W każdym mieście panel jurorski wybierze jednego zwycięzcę. W kolejnym etapie, fani ponownie będą mogli zagłosować na zwycięzców z wszystkich miast, z których wyłonią 25 najlepszych. W ostatnim etapie, panel jurorski składający się z profesjonalistów z branży muzycznej, w tym: Stevena Van Zandta z E Street Band, Tobyego Leighton-Pope’a, Wice Prezesa ds. Muzyki Live Nation oraz Johna Kirkpatricka, Jamesa Buella i Blake’a Smitha, Dyrektorów ds. Relacji z Artystami Hard Rock Records’, wybierze zwycięzcę nagrody głównej oraz zespoły, które zajmą drugie i trzecie miejsce.

Po ekscytującym finale, zdobywca nagrody głównej pojedzie w światową trasę koncertową do takich miast, jak: Sydney, Tokio, Hong Kong, Londyn, Chicago i Honolulu, zorganizowaną przez Hard Rock International; nagra płytę z Hard Rock Records; nakręci teledysk; i otrzyma nowy sprzęt muzyczny o wartości 10 000 dolarów. Zespoły, które zajmą drugie i trzeci miejsca, otrzymają nowy sprzęt muzyczny o wartości 10 000 dolarów.

mk

KOMENTARZE

Przeczytaj także