Black Country Communion zaczął tworzyć płytę

/ 7 września, 2016

Black Country Communion powróci w przyszłym roku po około 5 latach przerwy. Wokalista i basista tej formacji Glenn Hughes i gitarzysta Joe Bonamassa nie próżnują. Pierwszy z nich napisał po weekendzie na Facebooku:

Oto jesteśmy – przyjaciele, obserwujący i fani BCC. Oto Joe Bonamassa i ja… zaczynamy pisać BCC4 w moim domu w Los Angeles. Pełni wdzięczności za naszą przyjaźń. Chciałbym podziękować wam wszystkim za miłość i wsparcie #muzykaleczy #miłośćjestodpowiedzią #blackcountrycommunion #bracia

Dyskografię zespołu na razie zamyka płyta „Afterglow” z 2012 roku. Już wkrótce to się zmieni. Następczyni nagrana ma zostać pomiędzy 3 a 11 stycznia 2017 roku i ukazać się już 21 maja przyszłego roku. Nie wiadomo jeszcze, czy zespół później ruszy w trasę, wszystko zależy od innych zajęć muzyków.

Glenn Hughes nie cierpi ostatnio na brak weny. Pracę nad nowym albumem Black Country Communion rozpoczął jeszcze przed premierą swojej pierwszej od 8 lat solowej płyty. „Resonate” trafi do sklepów 4 listopada 2016 roku.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także