Black Label Society na dwóch koncertach w Polsce

/ 28 marca, 2014

Black Label Society w czerwcu w Polsce – jeden z najlepszych gitarzystów świata, Zakk Wylde, razem z zespołem wystąpią 25 czerwca w wrocławskim klubie Eter oraz dzień później w warszawskiej Stodole. Zapowiada się mnóstwo mistrzowskiego gitarowego grania i mocnego uderzenia.        

Zakk Wylde, główny założyciel Black Label Society, rozpoczął swoją karierę w wieku 19 lat, kiedy to dołączył do zespołu Ozzy’ego Osbourne’a, jako główny gitarzysta. Radził sobie również znakomicie z komponowaniem nowych utworów. W 1998 roku, razem z perkusistą Philem Ondichem oraz gitarzystą Nickiem Catanesem postanowił założyć własną grupę heavymetalową, Black Label Society. Mimo to z Osbournem współpracował jeszcze przez wiele lat, do 2009 roku.

Brzmienie Black Label Society to mieszanka southern rocka, hard rocka i heavy metalu. Opiera się ona na ciężkich dźwiękach gitary Zakka oraz na jego mocnym wokalu. 

Black Label Society ma na swoim koncie wiele, odnoszących ogromne sukcesy, tras koncertowych oraz dziewięć albumów studyjnych, zaczynając od debiutanckiego "Sonic Brew" z 1999 roku, na wydanym wiosną 2011 roku "The Song Remains Not the Same" kończąc. Krążki sprzedały się w nakładzie ponad 2 mln kopii, jednak dla grupy sprzedaż to nie wszystko. Najważniejsi są wierni fani, którzy szturmują ich koncerty, aby podziwiać mistrzostwo i fenomenalny talent gitarowy lidera zespołu. I to jest prawdziwe świadectwo sukcesu.

25 i 26 czerwca 2014 roku Black Label Society zagra w Polsce – zespół gościł w naszym kraju dwukrotnie – w 2005 i 2011 dał niezapomniane koncerty w Stodole. Tym razem muzycy odwiedzą nie tylko Warszawę, ale i Wrocław.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także