Black Sabbath ogłosił support na ostatnią trasę

/ 11 września, 2015

Na początku września Black Sabbath ogłosił, że wkrótce ruszy w naprawdę ostatnią, pożegnalną trasę koncertową. Jednym z powodów jest zdrowie gitarzysty Tony’ego Iommiego. W styczniu, lutym i kwietniu 2016 roku w Ameryce Północnej, Australii i Nowej Zelandii przed nim, Ozzym Osbournem, i Geezerem Butlerem wystąpi zespół Rival Sons.

Gitarzysta grupy, która zdaniem Roba Halforda z Judas Priest jest nadzieją muzyki rockowej, nie potrafi ukryć radości.

Czasem wszechświat przemawia do ciebie… a planety układają się w rzędzie… To zdecydowanie jedna z tych wspaniałych dla nas sytuacji.

Scott Holiday ujawnił też, jak w ogóle do tego doszło – gdzie muzycy Black Sabbath trafili na dużo młodszych kolegów po fachu?

Jakiś czas temu graliśmy na rozdaniu nagród. Rodzina Osbourne’ów była wśród publiczności razem ze śmietanką klasycznego rocka i kilkoma światowi sławami. Szczęśliwie podobał jej się nasz krótki występ z 3 utworami, zwłaszcza Ozzy’emu, Sharon i dzieciom. Owacja na stojąco i takie tam.

Po występie spędziliśmy trochę czasu z Osborne’ami, co samo w sobie było niesamowite… Jednak zdarzyło coś jeszcze wspanialszego. Nie moglibyśmy być bardziej zaszczyceni i podekscytowani niż w tej chwili, w której ogłosić możemy, że będziemy supportować legendą, jaką jest Black Sabbath podczas ich tras(y) po świecie.

Muzyk nie może doczekać się tej przygody, miejsc, w których jeszcze nie był oraz nowych przyjaciół i fanów, których tam spotka. Dzięki niemu poznaliśmy też kalendarium pierwszej części trasy Black Sabbath – po Ameryce Północnej.

20.01 Omaha, NE CenturyLink Center
22.01 Chicago, IL United Center
25.01 Minneapolis, MN Target Center
28.01 Saskatoon, SK Sasktel Centre
30.01 Edmonton, AB Rexall Centre
1.02 Calgary, AB Scotiabank Saddledome
3.02 Vancouver, BC Rogers Arena
6.02 Tacoma, WA Tacoma Dome
9.02 San Jose, CA SAP Center
11.02 Los Angeles, CA The Forum
13.02 Las Vegas, NV Mandalay Bay Events Center
15.02 Denver, CO Pepsi Center
17.02 Kansas City, MO Sprint Center
19.02 Detroit, MI The Palace of Auburn Hills
21.02 Hamilton, ON FirstOntario Centre
23.02 Montreal, QC Bell Centre
25.02 New York City, NY Madison Square Garden

 

Więcej koncertów ogłoszonych zostanie w październiku.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także