Black Sabbath zapowiada ostatni koncert w karierze!

/ 23 marca, 2015

Dość niespodziewaną wiadomość podała Sharon Osbourne, żona Ozzy'ego. Jak wynika z jej wypowiedzi nagranej na potrzeby promocji Ozzfest Japan, grupa Black Sabbath zagra tam pożegnalny koncert. Nie jest do końca jasne, czy chodzi o pożegnanie z japońską publicznością, czy ostateczne zejście ze sceny całego zespołu. Występ, o którym natychmiast zrobiło się głośno, będzie miał miejsce w listopadzie tego roku. Na scenie pojawi się też grupa Korn.

Oto wspomniana wypowiedź Sharon Osbourne:

Ozzfest pojawi się w Japonii 21 i 22 listopada. To będzie pożegnanie dla Black Sabbath. Ogłaszamy jednocześnie występ grupy Korn, która świętuje swoje 20-lecie. Nie może Was tam zabraknąć!

Fani już biją na alarm, ale wypowiedź Sharon Osbourne nie do końca pokrywa się z tym, co kilka miesięcy temu zapowiedzieli muzycy z Black Sabbath. Ogłosili oni wówczas, że zajmą się nagraniem ostatniej w swojej karierze płyty i, gdy ta już będzie na rynku, wyruszą w pożegnalne tournée.

Niewykluczone jednak, że przeszkodą stały się problemy zdrowotne Tony'ego Iommiego, który od lat walczy z nowotworem. Nieoficjalnie mówi sie, że jego stan pogorszył się w ostatnich tygodniach. 

Dyskografię zespołu zamyka album "13", który pojawił się w 2013 roku. Zespół Black Sabbath promował płytę również w naszym kraju – muzycy zagrali w łódzkiej Atlas Arenie 11 czerwca ubiegłego roku.

mg

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także