Black Stone Cherry na dwóch koncertach w Polsce

/ 3 sierpnia, 2016

Zapowiedziano właśnie dwa występy amerykańskiej grupy Black Stone Cherry. Zespół wystąpi 9 lutego 2017 w warszawskiej Progresji i 10 lutego we wrocławskim Alibi. Na nachodzącej trasie Black Stone Cherry promować będą najnowszy album – „Kentucky”, który premierę miał 1 kwietnia tego roku. 

Black Stone Cherry to zespół założony w Kentucky, gdzie muzycy swoje gitarowe umiejętności szkolili pod okiem rodzin, którym muzyka nigdy nie była obca. Chris Robertson i John Fred zaczęli wspólnie tworzyć już w czasach szkoły średniej, niedługo potem dołączyli Jon i Ben, by w 2001 roku stworzyć zespół, pozostający w tym samym składzie do dziś.

Po nagraniu pierwszej EP-ki Black Stone Cherry zagrali koncert dla 1500 osób w sali gimnastycznej swojego liceum, swój debiutancki album nagrali również w rodzinnej miejscowości. W 2007 roku bezpośrednio po koncercie w londyńskiej Astorii ukazał się pierwszy album koncertowy zespołu, a niedługo potem muzycy rozpoczęli pracę nad kolejnym krążkiem – „Folklore and Superstition”, wydanego nakładem Roadrunner Records.  

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także