Black Stone Cherry odwołuje koncerty w Polsce

/ 16 grudnia, 2016

Kilka miesięcy temu zapowiedziano dwa polskie występy amerykańskiej grupy Black Stone Cherry. Zespół miał zagrać 9 lutego 2017 w warszawskiej Progresji i 10 lutego we wrocławskim Alibi. Na tej trasie grupa Black Stone Cherry promować miała swój najnowszy album – „Kentucky”, który premierę miał 1 kwietnia tego roku.

Niestety, ale jak dziś poinformował polski organizator koncertu – agencja Go Ahead – zespół odwołał styczniowo-lutową trasę po Europie argumentując tę decyzję problemami natury osobistej członków grupy:

Zespół zapewnił w oświadczeniu, że przyjedzie do Europy w najbliższym możliwym terminie i zagra zaplanowane na początek przyszłego roku koncerty. 

 

Black Stone Cherry to zespół założony w Kentucky, gdzie muzycy swoje gitarowe umiejętności szkolili pod okiem rodzin, którym muzyka nigdy nie była obca. Chris Robertson i John Fred zaczęli wspólnie tworzyć już w czasach szkoły średniej, niedługo potem dołączyli Jon i Ben, by w 2001 roku stworzyć zespół, pozostający w tym samym składzie do dziś.

Po nagraniu pierwszej epki Black Stone Cherry zagrali koncert dla 1500 osób w sali gimnastycznej swojego liceum, swój debiutancki album nagrali również w rodzinnej miejscowości. W 2007 roku bezpośrednio po koncercie w londyńskiej Astorii ukazał się pierwszy album koncertowy zespołu, a niedługo potem muzycy rozpoczęli pracę nad kolejnym krążkiem – „Folklore and Superstition”, wydanego nakładem Roadrunner Records. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także