Blackmore's Night zapowiada nowy album

/ 7 lipca, 2015

Były gitarzysta Deep Purple i Rainbow ogłosił niedawno, że rozważa powrót do rockowych korzeni. W 2016 roku Ritchie Blackmore chce podczas kilku koncertów wykonać utwory obu tych grup, które przez wiele lat współtworzył. Wpierw chyba jednak musi „wypłacić się” żonie, która woli go w łagodniejszym wydaniu. Candice Night kilka lat temu tak opisywała swojego męża i jego twórczość:

Czerpie niesamowitą inspirację z mrocznych miejsc i nigdy go za to nie krytykowałam. Ale dbam o niego na poziomie osobistym i kocham patrzeć, gdy uśmiecha się na scenie, czerpiąc inspirację z pozytywnych miejsc. To bardziej uzdrawiające i pełne życia. Uważam, że pisze niesamowite utwory i gra lepiej, niż kiedykolwiek wcześniej.

Ich wspólne nowe, jasne kompozycje usłyszeć będziemy mogli jeszcze w tym roku, 18 września 2015 roku, gdy Blackmore’s Night opublikuje płytę „All Our Yesterdays”. Oddajmy raz jeszcze głos wokalistce i multiistrumentalistce:

Wybrane piosenki na „All Our Yesterday” łączy temat przewodni – nastawienie do życia w tej chwili i spojrzenie w przyszłość, dzięki temu, że wzbogaca nas nasza przeszłość. Moim głównym tematem i inspiracją zawsze były natura i mądrość ludowa z różnych regionów świata.

Czekamy na premierę tego albumu i szczegółowe informacje dotyczące trasy go promującej. Być może w jej ramach uda się Ritchiemu Blackmore’owi zagrać jakiś koncert w Polsce. Zeszłoroczny – który miał odbyć się 28 sierpnia 2014 roku w Zabrzu – niestety został odwołany.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także