Bloodhound Gang: znieważyli rosyjską flagę, grozi im więzienie

/ 5 sierpnia, 2013

Evil Jared Hasselhoff, lider zespołu Bloodhound Gang, nie spodziewał się, że jego nieodpowiedzialne zachowanie przyniesie tak duży rozgłos. Na niedawnym koncercie w ukraińskiej Odessie (31 lipca) muzyk włożył rosyjską flagę w spodnie. Za kilka chwil ją wyciągnął, wyrzucił i powiedział "Nie mówcie Putinowi". Jednak prezydent Rosji szybko się o sprawie dowiedział, ponieważ filmik z całym zajściem trafił na portal YouTube.

W Rosji zachowanie muzyka odebrano jako atak i obrazę flagi narodowej. Jest to zarzut, za który grozi do roku pozbawienia wolności. Sprawą ma zająć się frakcja prokremlowska w Dumie Państwowej. Jeden z jej członków, Władimir Wasijew powiedział:

Nasze organy ścigania już zajęły się tym incydentem. Jedna Rosja ma sprawę pod kontrolą. Należy uważnie zbadać wszystkie okoliczności, wyjaśniając, czy było to wyreżyserowaną prowokacją i jaki związek mają z tym organizatorzy koncertu.

Występ zespołu Bloodhound Gang, który miał odbyć się w Rosji w Anapie, został odwołany. Prosił o to rosyjski minister kultury Władimir Medinski. Członkowie zespołu, którzy czekali na samolot w rosyjskiej miejscowości zostali zaatakowani przez miejscowych Kozaków – obrzucono ich jajami i pomidorami.

Rosyjskie władze nie wykluczają wszczęcia śledztwa, natomiast amerykańscy muzycy przeprosili za incydent z flagą. Niewiele to jednak pomogło.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także