Blur wyda nowy album po 10 latach

/ 1 lipca, 2013
 
Mimo reaktywacji zespołu Blur i występów na muzycznych festiwalach, nie było dotąd konkretnego potwierdzenia, że grupa nagra następcę wydanego w 2003 roku albumu "Think Tank". Takim potwierdzeniem mogą się wydawać słowa Jamiego Hawletta z grupy Gorillaz. Grafik, będący twórcą fikcyjnych postaci formacji, skomentował niedawno, jak będą wyglądały plany tego projektu.
 
Hawlett współtworzy Gorillaz razem z Damonem Albarnem, współzałożycielem Blur. Gdy grafik opowiadał o najbliższych planach Gorillaz, zdradził przy okazji, że Blur nie zamierza ograniczać się tylko do grania koncertów:
 
 
To już pięcioletnia luka między albumami, ponieważ jego robienie zajmuje dużo czasu i jest to wyczerpujące, a kiedy już skończysz, czujesz, że potrzebujesz zrobić inne rzeczy. Zatem Damon występuje z Blur. Robi w tej chwili światową trasę koncertową, a potem będą pracować nad nową płytą. Nie jest to zatem odpowiedni czas. Ja też robię teraz inne rzeczy. Myślę, że wrócimy, kiedy będzie właściwy czas. 
 
 
 
Ostatnie studyjne dzieło Blur, to wydany w 2003 roku album "Think Tank". Trafił on na szczyt brytyjskiej listy przebojów, w Niemczech osiągnął ósmą lokatę, natomiast na amerykańskiej liście Billboard 200 zajął 56. pozycję. Album w Wielkiej Brytanii pokrył się złotem. Jednym z promujących go teledysków był ten nakręcony do piosenki "Crazy Beat":

pg

KOMENTARZE

Przeczytaj także