Bob Geldof i Biohazard już w niedzielę w Lublinie

/ 17 czerwca, 2015

Inicjatorem przedsięwzięcia jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie, zarządca  lubelskiego obiektu. Koncert Boba Geldofa z The Boomtown Rats rozpocznie się o godzinie 21.30, a Biohazard – o 20.00. Bilety trafiły do szerokiej sprzedaży w poniedziałek 25 maja.

Bob Geldof we własnej osobie zaprasza na koncert w Lublinie:

Bob Geldof zaprasza na Arena Lublin

Posted by Lublin LIVE on 11 czerwca 2015

Bob Geldof to nie tylko legendarny muzyk, wokalista i autor tekstów, ale też aktor (główna rola Pinka w filmie Alana Parkera "The Wall") i działacz społeczny, twórca i organizator wielkich charytatywnych koncertów  Live Aid (1985) i Live 8 (2005). Wraz wyrosłym z nurtu nowej fali rockowym zespołem The Boomtown Rats wylansował wiele światowych przebojów, w tym "Like Clockwork", "Someone's Looking at You", "Banana Republic"  i "I Don't Like Mondays", jeden z największych hitów lat osiemdziesiątych. Grupa, rozwiązana w 1986 roku, reaktywowała się dwa lata temu, wydając składankę "Back to Boomtown: Classic Rats Hits" i ruszając w światowe tournee.

Pochodząca z Brooklynu w Nowym Jorku grupa Biohazard powstała w 1987 roku i należy do czołowych przedstawicieli muzyki łączącej w sobie takie style jak hardcore, punk, metal i rapcore. Światową sławę zdobyła na początku lat 90. dzięki płytom "Urban Discipline" i "State of the World Address", zawierającymi tak popularne utwory jak "Punishment",  "Shades of Grey" czy "Tales From the Hard Side". Ostatni album zespołu,  "Reborn in Defiance", ukazał się w 2012 roku.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także