Brian May pracuje nad niepublikowanym utworem Queen

/ 16 stycznia, 2014

O tym, że zespół Queen planuje ofensywę wydawniczą pisaliśmy już wielokrotnie. Pewne jest, że wcześniej czy później do kin trafi film o wokaliście zespołu, czynione są starania, żeby światło dzienne ujrzały niepowtarzalne duety nagrane przez Mercury'ego i Michaela Jacksona, no i w końcu – Brian May coraz głośniej mówi o niepublikowanych utworach, na których wokalnie udzialał się zmarły w 1991 roku muzyk.

Właśnie gitarzysta poinformował za pośrednictwem swojej strony internetowej, że odnalazł utwór nagrany ponad 30 lat temu i będzie nad nim pracował:

Mogę powiedzieć jedynie, że znalazłem utwór, na którym zaprezentowaliśmy się we czterech: Freddie, John, Roger i ja. Zupełnie o nim zapomnieliśmy, a on nigdy nie został ukończony. Brzmi niezwykle świeżo!

Wzruszyłem się podczas odsłuchu. Nieudane próby, dyskusja, a nawet kłótnia i w końcu naprawdę dobre wykonanie. Ten utwór niemalże błaga o to, żeby pokazać go światu. Jestem niezwykle podekscytowany!

Wygląda więc na to, że zapewnienia Briana Maya – iż szuka nowych, niepublikowanych utworów – były prawdziwe. Muzyk bardzo ostro zabrał się do pracy i wiele wskazuje na to, że za jakiś czas powinniśmy usłyszeć niepublikowane dotychczas utwory zespołu Queen. Oczywiście z Mercurym na wokalu…

Wiele miejsca brytyjskiej formacji poświęciliśmy w najnowszym numerze naszego pisma, które możecie znaleźć w kioskach i internecie.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także