Brian May zdradza szczegóły nowej płyty Queen

/ 26 maja, 2014

Panowie z zespołu Queen już od wielu miesięcy przymierzają się do opublikowania nowej płyty. Ma ona zawierać niepublikowany dotychczas materiał przygotowany za życia Freddiego Mercury'ego. Do tej pory wszystkie informacje związane z tym projektem były szczątkowe, ale Brian May postanowił rzucić na całą sprawę nieco światła.

Kilka dni temu opowiadał o tym w BBC Wales:

Znaleźliśmy jeszcze kilka utworów z nami i z Freddiem na wokalu – są one bardzo piękne. Ludzie będą mogli usłyszeć to wszystko pod koniec tego roku. Mamy zamiar wydać album, który prawdopodobnie nazwiemy "Queen Forever". To będzie kompilacja, ale znajdzie się na niej też premierowy materiał, którego nie słyszał nikt na świecie. Ludzi powinno to naprawdę ucieszyć.

Gitarzysta mówił o samych utworach:

Większość z nich pochodzi z lat osiemdziesiątych, gdy byliśmy na fali. Są one bardzo emocjonalne. To wielkie ballady i bardzo podniosłe melodie. Nie byłoby jednak tego, gdyby nie wykonane przez nas prace w studiu. Musieliśmy zacząć od zera, ponieważ mieliśmy tylko strzępy materiału.

Wiadomo, że na płycie "Queen Forever" znajdzie się kilka duetów, które Mercury nagrał z Michaelem Jacksonem, Davidem Bowie, Andym Gibbem i Rodem Stewartem. Jakiś czas temu zrobiło się głośno, że obok utworów legendarnego wokalisty znajdą się również nowe, które muzycy z Queen nagrają wspólnie z Adamem Lambertem, ale nie potwierdzono oficjalnie tej informacji.

Nowej płyty grupy Queen możemy spodziewać się pod koniec roku.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także