Bruce Dickinson (Iron Maiden) gra chorym dzieciom

/ 2 lipca, 2015

Londyńska organizacja Nordoff Robbins od ponad 20 lat pomaga ludziom z autyzmem, demencją, problemami psychicznymi, uszkodzeniami mózgu, depresją oraz cierpiącym na raka. Podczas obchodów Tygodnia Leczenia Muzyką w ich działania postanowiło zaangażować się kilka znanych osób, w tym frontman Iron Maiden, Bruce Dickinson.

Zawsze uważałem, że terapia muzyką jest czymś absolutnie genialnym. (…) Patrzenie na te dzieciaki, które reagują na muzykę i odpowiadają na nią, jest cudowne. Zawsze wiedziałem, że to ma sens, ponieważ to uniwersalny język, który przekracza wszystkie granice, przekracza niepełnosprawność. (…) To dzielenie się, komunikacja, która nie musi odbywać się za pośrednictwem słów.

Muzyk doświadczył tego wszystkiego na własnej skórze. Zobaczcie, jak jemu samemu za udało się przekroczyć pewną granicę i porozumieć się z chorą dziewczynką.

Zespół Bruce’a Dickinsona, Iron Maiden, tymczasem szykuje się do wydania kolejnej płyty. „The Book of Souls” ukaże się 4 września 2015 roku. Pierwszy singiel, „Speed of Light”, powinniśmy poznać 14 sierpnia.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także