Bruce Dickinson: "Punk rock był tandetny"

/ 26 czerwca, 2014

Wszystko zaczęło się od tego, że w Wielkiej Brytanii ostatnio rozpętała się dyskusja dotycząca pozycji muzyki metalowej. Wielu dziennikarzy i ludzi związanych z festiwalem Glastonbury mniej lub bardziej otwarcie sugerowało, że jest to "niższa forma sztuki".

W rozmowie z The Guardian Bruce Dickinson – wokalista Iron Maiden – odniósł się do tych sugestii, a swoją tezę poparł przykładem muzyki punkrockowej, o której nie ma najlepszego zdania. Odwoływał się do zachowania "establishmentu", który funkcjonuje w Wielkiej Brytanii:

Powodem, dla którego zainteresowali się muzyką punkrockową było to, że była ona tandetna, a powodem dla którego wybrali coś tandetnego było to, że mogli to łatwo kontrolować. Wykonawcy mogli mówić: "O tak, jesteśmy punkowcami, więc możemy szydzić ze wszystkich. Nie umiemy grać na naszych je***ych instrumentach, a to oznacza, że możemy z tego zrobić wspaniały muzyczny performance".

Wokalista zasugerował jednocześnie, że wszyscy wykonawcy punkrockowi zawsze podświadomie marzyli o tym, żeby być znaną kapelą metalową i móc otaczać się gwiazdami porno. Dodał, że punkrockowcy nie byli wcale wierni wspomnianemu establishmentowi, ale bardzo chętnie brali od niego pieniądze.

A Wy uważacie, że muzyka metalowa to niższa forma sztuki?

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także