Butcher Babies: "Chcemy, żeby ludzie nas kochali lub nienawidzili"

/ 14 kwietnia, 2015

Na pewno zespół Butcher Babies, który ma na koncie zaledwie jeden album długogrający, nie jest w najwyższej metalowej lidze. Pewne jest natomiast, że dwie młode i odważne dziewczyny – Carla Harvey i Heidi Shepherd – potrafią się wypromować i zainteresować fanów. Jeśli nie muzyką, to przynajmniej odważnym wizerunkiem scenicznym i niebywałą energią.

Podczas jednego z wywiadów dziewczyny zostały zapytane o swój wizerunek sceniczny i podobieństwo do tego, co swego czasu reprezentowała Wendy O. Williams. Oto ich reakcja:

Carla: Tak właśnie miało to wyglądać. Niedawno było rocznica jej śmierci. Nawet jeśli ktoś jej nie zna, ale widzi jak wyglądamy na scenie, powinien dowiedzieć się, kim była Wendy.

Heidi: Ja to rozumiem. Wiem, że ludzie boją się tego, czego nie wiedzą, lub – może lepiej – nie rozumieją. Nie dbam o to. Chcemy, żeby ludzie nas kochali lub nienawidzili. Żadnych półśrodków.

Dziewczyny, choć znane przede wszystkim z epatowania swoją seksualnością, mają na swoim koncie kilka wydawnictw – longplay "Goliath" z 2013 roku, a także EP-ki "Butcher Babies" z 2012 i "Undercover" z 2014.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także