CRF 2016: Misfits, Vader i Tymon dołączają do składu

/ 15 stycznia, 2016

Do składu Cieszanów Rock Festiwalu 2016 dołączają: legenda amerykańskiego horror-punka – grupa Misfits, weterani polskiej i światowej sceny metalowej – Vader oraz dowodzony przez Tymona Tymańskiego zespół Tymon & The Transistors, który w Cieszanowie zagra w całości kultową płytę „Wesele”.

Obecnie grupę Misfits tworzy trio w składzie: Jerry Only, Eric „Chupacabra” Arce i Jerry Caiafa II. Ostatnia, autorska płyta zespołu „The Devil's Rain” ukazała się w 2011 roku, z kolei w 2013 roku muzycy wydali album koncertowy „Dead Alive”.

Zespół Vader przyjedzie do Cieszanowa z nowym materiałem. Olsztyńska kapela spod znaku death metalu gra już ponad 30 lat, koncertując pod każdą szerokością geograficzną, u boku gwiazd światowego formatu. Podczas CRF 2016 Vader zagra przedpremierowo utwory z nowej, planowanej na 2016 rok, autorskiej płyty.

Tymon Tymański nie tylko zagra ze swoim zespołem, ale jako konferansjer sceny głównej będzie towarzyszył festiwalowiczom przez cały czas trwania imprezy. Tak o tym wyzwnaiu mówi sam zainteresowany:

Temu festiwalowi przyświeca rockowy duch, który jest jak najbardziej zgodny z tym, co od 30 lat robię na scenach polskich. Tym razem będzie mnie można spotkać w Cieszanowie przez trzy dni, ponieważ będę oficjalnym konferansjerem festiwalu. Ale co najważniejsze pojawię się w Cieszanowie ze swoim zespołem Tymon&The Transistors, z którym dokonam rozłożenia na czynniki pierwsze czyli zagrania pierwszy raz w historii i jedyny w 2016 roku całej płyty „Wesele”, czyli ścieżki dźwiękowej do filmu o tym samym tytule. Będzie to wydarzenie wyjątkowe, ponieważ w Cieszanowie zamierzamy zagrać wszystkie piosenki z płyty „Wesele” dokładnie tak, jak są na płycie.

Cieszanów Rock Festiwal 2016 odbędzie się w dniach 18-21 sierpnia.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także