Chemia na Global Rock Summit 2014

/ 31 marca, 2014

Polska grupa Chemia otrzymała zaproszenie na Global Rock Summit 2014. Zespół wystąpi w najbliższy piątek – 4 kwietnia – w Hard Rock Cafe Hollywood na gali Opening Night w Los Angeles. Global Rock Summit to jedne z największych międzynarodowych targów muzycznych na świecie, skupiające śmietankę rockowego show businessu. 

Wojtek Balczun, gitarzysta Chemii, tak komentuje to wydarzenie:

Jesteśmy cały czas w szoku, ze będziemy mogli zaprezentować Chemię tak zacnej publiczności. Występ ten na pewno otwiera nowe możliwości i szanse dla rozwoju naszej kariery poza granicami Polski. Wierzymy też, że możliwość zapoznania się z naszą muzyką w wersji płytowej, ale także live spowoduje większe zainteresowanie zespołem Chemia i wykreuje nowe działania na tamtejszych rynkach. Podczas naszego showcase  zaprezentujemy materiał z płyty "The One Inside", a także całkiem nowy z albumu, który nagramy w tym roku. Dotychczasowe reakcje fanów na premierowe utwory, prezentowane na koncertach są bardzo pozytywne.

Nad nowym krążkiem zespół Chemia pracował w kanadyjskim The Warehouse Studio (Metallica, Nirvana, AC/DC, R.E.M, Biffy Clyro). Przy pracy nad tym albumem grupę wspomagał  Marc LaFrance (m.in. Alice Cooper, The Cult, David Lee Roth), a za miks płyty odpowiedzialny był Eric Mosher (m.in. Chickenfoot, Joe Satriani). 

Na krążku zawarto13 rockowych petard, które zadowolą zarówno fanów brzmień z Liverpoolu jak i z Seattle. Na okładkę nowej płyty zespołu jeden ze swoich najsłynniejszych obrazów udostępnił Tomasz Sętowski, legenda polskiego realizmu magicznego.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także