Children of Bodom rozstaje się z gitarzystą

/ 29 maja, 2015

Wydawało się, że zespół Children of Bodom – który kończy przygotowywać nowy album – pracuje w studiu nagraniowym w klasycznym składzie: Alexi Laiho, Hekka Seppälä, Janne Wirman, Jaska Raatikainen oraz Roope Latvala. Jak się jednak okazało, w składzie zabrakło ostatniego z wymienionych, ponieważ pożegnał się on z fińskim zespołem.

Muzycy z Children of bodom opublikowali oświadczenie, w którym tłumaczą tę niespodziewaną zmianę:

Rozeszliśmy się bez nieporozumień, życzymy mu [Roope Latvali – przyp. mg.] jak najlepiej i dziękujemy mu za możliwość współpracy przez ostatnie dwanaście lat. Mamy nadzieję, że fani zdają sobie sprawę, że całe zajście nie będzie miało wpływu na przyszłe koncerty czy publikację płyty, którą przygotowaliśmy we czterech. Jest ona obecnie miksowana. To kawał ostrego grania!

Z oświadczenia wynika, że zespół nie będzie na razie szukał zastępcy na opuszczone przez Latvalę stanowisko. Muzycy są przekonani, że poradzą sobie w czteroosobowym składzie. Muzyk, którego specjalnościami były gitara rytmiczna i wokal wspierający, dołączył do Children of Bodom w 2003 roku i był współautorem czterech ostatnich albumów, z których ostatni było "Halo of Blood" z 2013 roku.

Zaledwie kilka dni temu prezentowaliśmy pierwszą zapowiedź nowej płyty Children of Bodom, którą przygotowali Alexi Laiho i Janne Warman.

mg

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także