Chino Moreno (Deftones) zagrał wewnątrz wulkanu

/ 21 czerwca, 2016

18 czerwca 2016 roku zespół Deftones był gwiazdą festiwalu Secret Solstice odbywającego się w Reykjaviku na Islandii. Frontman tej formacji, Chino Moreno, tego samego dnia dał jeszcze jeden koncert – wewnątrz wulkanu Thrihnukagigur.

Jak twierdzą organizatorzy, był to pierwszy w historii występ w wulkanie. W koncercie wzięło udział 20 śmiałków. Każdy z uczestników musiał przejść 4 kilometry (lub skorzystać z helikoptera), a potem zjechać windą na głębokość ok. 120 m do nieczynnej komory wulkanu, gdzie temperatura nie wynosi zwykle więcej niż 4°C. Bilety na to wydarzenie nie kosztowały mało – ok. 1970 dolarów.

Chino Moreno nie mógł zawieść fanów. Według relacji szczęśliwców zagrał trzy utwory: „Change (In the House of Flies)” z płyty „White Pony” Deftones, kompozycję Davida Bowiego z „Blackstar” i coś Morrisseya. Zobaczcie fragmenty tego występu.

Film zamieszczony przez użytkownika Florencia (@mxflor)

Przed Chino Moreno wystąpił islandzki piosenkarz Snorri Helgason. Wieczorem Deftones, już na dużej scenie, zaprezentował swoją najnowszą płytę „Gore”.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także