Chris Cornell odmawia gry pod szyldem Mad Season

/ 19 października, 2015

30 stycznia 2015 roku muzycy Mad Season – gitarzysta Mike McCready i perkusista Barrett Martin – po latach znów spotkali się na jednej scenie. Nieżyjących członków zespołu, wokalistę Layne’a Staleya i basistę Johna Bakera Saundersa, godnie starali się zastąpić Chris Cornell (Soundgarden, Audioslave) oraz Duff McKagan (ex-Guns N’ Roses, Velvet Revolver). Okazja była wyjątkowa: wkład grupy w muzyczny dorobek Seattle chciała uhonorować orkiestra symfoniczna miasta.

Koncert odebrany został bardzo dobrze – możecie sami to ocenić dzięki wydawnictwu „Sonic Evolution” z zapisem tego występu, które 28 sierpnia 2015 roku trafiło do sklepów. Portal amny.com przy okazji rozmowy o innym nowym albumie – „Higher Truth” – zapytał Chrisa Cornella, czy nie chciałby tego powtórzyć.

Nie będę robił niczego pod tą nazwę z powodu jej historycznego znaczenie. Ale oczywiście jestem otwarty na współpracę z Barrettem, Duffem i Mikem. Bycie z nimi na scenie i zagranie tych kilku utworów było naprawdę niesamowite. Byłem porażony.

Od razu zaznaczył jednak, że do współpracy raczej nie dojdzie w najbliższej przyszłości, gdyż wszyscy są obecnie dość zajęci. On – promocją wspomnianej już solowej płyty, potem nowym albumem Soundgarden, a może i nawet Audioslave, Duff McKagan zaś – możliwe, że reaktywacją Guns N’ Roses… Jeśli chodzi o tę grupę muzyków razem na scenie, tymczasem zostaje nam tylko „Sonic Evolution” Mad Season.

 

Tracklista „Sonic Evolution” Mad Season:

  1. Walking the Horizon
  2. Long Gone Day
  3. River of Deceit
  4. I Don’t Know Anything
  5. Wake Up
  6. Lifeless Dead
  7. Above
  8. Call Me a Dog
  9. Reach Down
  10. All Alone

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także