Ciąg dalszy problemów zdrowotnych wokalisty Nazareth

/ 27 sierpnia, 2013

Na początku lipca pisaliśmy o problemach zdrowotnych wokalisty zespołu Nazareth. Muzyk zasłabł zaraz po rozpoczęciu koncertu w kanadyjskiej miejscowości Cranbrook. Wówczas pozostała część tournée została odwołana, ale szkocka formacja chciała znów wrócić na scenę.

Jak się okazało, nie był to najlepszy pomysł. Występ Nazareth na szwajcarskim festiwalu Summerdays został przerwany, ponieważ – jak twierdzą świadkowie – McCafferty źle się poczuł i uskarżał się na duszności. Według lokalnej gazety, wokalista został przewieziony do pobliskiego szpitala.

Zespół Nazareth miał być headlinerem belgijskiego festiwalu Vosterfeesten, który odbędzie się w najbliższy weekend, jednak na scenie się nie pojawi. Muzycy odwołali również dwa zaplanowane na później występy w Niemczech i Szwecji.

Organizator festiwalu w Belgii wydał oświadczenie, z którego możemy dowiedzieć się o problemach 66-letniego wokalisty:

Dan McCafferty znajduje się w szwajcarskim szpitalu po tym, jak doznał udaru. To druga taka sytuacja w ostatnim czasie, dlatego obawiamy się, że zespół nie przyjedzie. Nie mamy czasu, żeby znaleźć zastępstwo. Tego dnia pozostałe zespoły będą grały dłużej.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także