Cieszanów Rock Festiwal: znamy program

/ 9 lipca, 2014

Cieszanów Rock Festiwal ponownie zamieni się w plan teledysku. Podczas piątej, jubileuszowej edycji, swój oficjalny klip do nowego utworu zarejestruje Luxtorpeda. Rąbka tajemnicy uchyla lider zespołu "CRF jest wyjątkowym festiwalem na mapie Polski. Posiada niesamowitą atmosferę, super line up, jak i również niepowtarzalny klimat! Bardzo się cieszymy, że drugi raz możemy tutaj zagrać, tym bardziej, że w tym roku kręcimy w Cieszanowie teledysk!” – mówi Litza i zaprasza na festiwal w imieniu Luxtorpedy. W zeszłym roku, podczas CRF, swój teledysk nagrał zespół Kult.

To nie koniec jubileuszowych wieści. Publiczność festiwalu czeka też niespodzianka w postaci premierowego koncertu jeszcze nie wydanej, planowanej na jesień, najnowszej płyty zespołu Maciej Maleńczuk & Psychodancing, połączonego z zestawem wybranych utworów, pochodzących z dotychczasowej działalności lidera zespołu.

Wiadomo również, że jubileuszowy CRF 2014 poprowadzi Piotr Kędzierski, prezenter Rock Radia, współprowadzący kultową audycję "Ranne Kakao".

Organizatorzy zamknęli również program sceny alternatywnej CRF 2014. Oprócz zespołów konkursowych, publiczność usłyszy m.in. tajemniczy projekt Speculum. To nowe dziecko znanego ze współpracy z Kazikiem Staszewskim Dr Yry, brata Figo z Figo Fagot oraz muzyków rzeszowskiego zespołu Cremaster. Będzie to pierwszy w historii koncert tego, założonego zaledwie w maju tego roku zespołu. Ponadto na scenie alternatywnej zagrają: wesoła i szalona Łydka Grubasa, rockowy Cochise z Pawłem Małaszyńskim na wokalu oraz Brudne Dzieci Sida czyli Patyczak i jego gitara z programem "Trzy akordy darcie mordy".

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także