Cliff Evans o nowej płycie grupy Tank

/ 25 sierpnia, 2015

25 września ukaże się "Valley Of Tears", nowa płyta legendy brytyjskiego heavy metalu – zespołu Tank. Już dziś można posłuchać fragmentów całej płyty w zapowiedzi, którą umieściliśmy poniżej:

Na stronie holenderskiego magazynu Bonavox ukazał się właśnie obszerny wywiad z gitarzystą zespołu, Cliffem Evansem, w którym komentuje on kulisy powstawania nowej płyty:

Na naszych ostatnich płytach, "War Nation" i "War Machine", śpiewał fantastyczny wokalista Doogie White, który pomógł zespołowi wynieść się na wyższy poziom, otworzył nas na nową publikę, która nigdy wcześniej nie słyszała o zespole Tank. To był kierunek, w którym ja i Mick (Tucker) od dawna chcieliśmy iść, ale nam się nie udawało do czasu, kiedy zatrudniliśmy światowej klasy wokalistę. Dzięki Doogiemu zyskaliśmy brzmienie zbliżone do klasycznego rocka, ale gitary, czyli nasz znak rozpoznawczy, pozwolił nam w dalszym ciągu zachować typowe brzmienie Tank. Kiedy Doogie odszedł, aby dołączyć do ekipy Michaela Schenker’a, zdecydowaliśmy się pójść z Tank w mocniejszym kierunku. Z pomocą przyszedł nam były frontman Dragonforce, ZP Theart.

O nowych muzykach: 

Również dodanie do składu byłego perkusisty Sodom, Bobbiego Schottowskiego, dało nam olbrzymią energię, pęd do przodu, a tego zawsze szukaliśmy. On jest już stałym elementem składu, mamy wrażenie jakby zawsze z nami był. Z kolei praca z Barendem Courbois była dla nas olbrzymim przywilejem. Barend dołączył do nas kiedy pojechaliśmy w naszą pierwszą trasę po Brazylii, nagrał naszą płytę zanim wyruszył w trasę ze swoją macierzystą kapelą, Blind Guardian. Na albumie znaleźli się bardzo utalentowani i doświadczeni muzycy, i to faktycznie słychać! Jeśli lubisz metal, to ta płyta jest właśnie dla Ciebie!

 
Lista utworów "Valley Of Tears":
 
01. Valley Of Tears
02. War Dance
03. Eye Of A Hurricane
04. Hold On
05. Living A Fantasy
06. Heading For Eternity
07. World On Fire
08. Make A Little Time
09. One For The Road

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także