Co zagra Metallica w Warszawie? Sprawdzamy!

/ 20 marca, 2014

Nie trzeba nikomu przypominać, że Metallica pojawi się w Polsce już 11 lipca tego roku w związku z imprezą z cyklu Sonisphere. Słynny zespół będzie wówczas kontynuował swoją trasę koncertową nazwaną "Metallica by Request" – oznacza to tyle, że to fani poprzez głosowanie na specjalnej stronie internetowej wybiorą, jakie kawałki zostaną zaprezentowane przez muzyków.

Głosowanie potrwa do 16 maja, dlatego niespełna dwa miesiące przed jego zakończeniem postanowiliśmy sprawdzić, jak prezentuje się setlista:

Choć w internecie prowadzone są różne akcje, które mają na celu wybór mniej popularnych, nigdy nie prezentowanych przez Metallicę utworów, lista jest niestety dość przewidywalna. Można z niemalże całkowitą pewnością stwierdzić, że fani usłyszą takie przeboje jak "Master of Puppets", "One", "Enter Sandman", czy "Fade to Black". Na listę natomiast mogą jeszcze wejść "The Day That Never Comes", "The Call of Ktulu", "Until It Sleeps", czy "Blackened". Po więcej szczegółów odsyłamy TUTAJ.

Metallica jest obecnie w trasie po Ameryce Południowej, gdzie zestawy prezentowanych utworów wyglądają bardzo podobnie. W niedawnym wywiadzie Robert Trujillo tłumaczył, dlaczego fani wybierają utwory z pierwszych pięciu albumów:

Myślę, że na tych płytach są naprawdę dobre kawałki. Jednak w naszym katalogu jest bardzo dużo muzyki. Zwykle jednak fani zespołu wolą starsze numery. Ale trzeba przyznać, że na pierwszych albumach czuć żywiołowość i niepowtarzalnego ducha. To jednak pomaga nam w tworzeni muzyki obecnie.

Fani zgromadzeni na koncercie w Bogocie mieli możliwość przesłuchania premierowego materiału w postaci dema "The Lords of Summer". Lars Ulrich mówił w niedawnym wywiadzie, że jest prawdopodobne, iż zespół zaprezentuje w czasie europejskich koncertów kolejny utwór. Trzymamy za słowo!

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także