Corey Taylor o nowych muzykach Slipknot

/ 8 października, 2014

Nowy album zespołu Slipknot zbliża się wielkimi krokami, a fanów wciąż nurtuje pytanie – kim są nowi muzycy amerykańskiej grupy? Nieoficjalnie mówi się, że to basista Alessandro "Vman" Venturella oraz perkusista Max Weinberg. Co do tego pierwszego nie ma większych wątpliwości, ponieważ został zidentyfikowany na podstawie tatuaży, dlatego Corey Taylor postanowił odnieść się do całej sytuacji:

Pomyślałem: "Dlaczego nie kazaliśmy mu założyć rękawiczek?". Byłem wkurzony. Daliśmy mu kaptur, nową maskę i wyglądał super, ale wszyscy mogli zobaczyć te jego tatuaże. Zrozumiałem, że w tym wypadku zawaliliśmy.

Wiemy więc, że to właśnie Vman jest jednym z nowych członków zespołu. Oficjalnie nie potwierdzono natomiast tożsamości drugiego muzyka. Jak przekonuje jednak Corey Taylor, nie możemy mówić w tym wypadku o dołączeniu do zespołu na stałe:

To nie są członkowie naszego zespołu, na razie tylko z nami grają. Czas pokaże, czy będą oni pełnoprawnymi elementami grupy. Z naszym zespołem można tylko zyskać. To nie działa na zasadzie dania sobie szansy – to czysty zysk. Na razie idzie im całkiem dobrze. My natomiast współpracujemy z nimi z przyjemnością.

Slipknot przeżywa obecnie kolejną młodość – poza nowymi muzykami, zespół pokusił się o stworzenie nowych masek. Dodatkowo grupa wróciła do dawnego mrocznego klimatu i systematycznie go wokół siebie buduje. Najlepszym na to dowodem są nowe, przerażające, pełne ekspresji teledyski – jednym z nich jest "The Devil in I":

Premiera płyty ".5: The Gray Chapter" 21 października.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także