Corey Taylor o nowym albumie Slipknot

/ 23 lipca, 2014

Nowy album będzie pierwszym, na którym zabraknie basisty Paula Graya (zmarł w 2010 roku) oraz perkusisty Joeya Jordisona, który odszedł z zespołu w 2013. Lider Slipknot Corey Taylor opowiedział w wywiadzie, jak wyglądały prace nad płytą bez dwóch dotychczasowych członków zespołu:

To było ciekawe. Wiedzieliśmy, że będzie ciężko. Wiedzieliśmy, że to będzie coś w stylu "Okej, jesteśmy na nieznanej ziemi, więc co robimy?'. Jim [Root, gitarzysta] i Clown [Shawn Crahan, instrumenty perkusyjne] naprawdę dali radę. Zaczęli przewodzić wszystkiemu i kleić wszystko ze sobą, więc zanim tak naprawdę wszyscy weszliśmy do studia, mieliśmy już co sprawdzać i nad czym pracować.

Taylor określił materiał z nowego albumu jako "Wielką mieszankę "Iowa" oraz "Vol 3: The Subliminal Verses". Stwierdził, że "Mamy doskonałe melodie i kierunek artystyczny z "Vol 3" oraz absolutną brutalność z "Iowa". Ludzie oszaleją, gdy to usłyszą.

Nie doczekaliśmy się jak do tej pory tytułu albumu ani nawet przybliżonej daty premiery, ale niebawem ma się pojawić singiel. Póki co jedyną zapowiedzią płyty pozostaje tajemniczy filmik:

mm

KOMENTARZE

Przeczytaj także