Corruption: pierwsza odsłona płyty i hołd dla Zakka W.

/ 9 maja, 2014

Już 9 czerwca ukaże się kolejny album najlepszej stonerowej formacji tego kraju zatytułowany "Devil's Share". A już dziś posłuchać można pierwszego singla, który promuje to wydawnictwo.

Utwór nosi tytuł "Hang 'n' Over":

Basista i lider Corruption, Piotr "Anioł" Wącisz:

To drugi numer, który zrobiliśmy z myślą o nowym albumie i od razu wiedzieliśmy, że to będzie singiel i numer otwierający płytę, HIT!. Tekst i partie wokalne są dziełem Daniego i Rutkosia. I oczywiście musiał zaczynać się od banjo! Zapraszamy do słuchania i śpiewania w domu i na koncertach! Hellyeah!

Kolejną niespodzianką na płycie jest udział gości specjalnych:

W studio pojawili się goście specjalni. Jako pierwszy znakomity bluesman Sławek Wierzcholski, doskonale znany miłośnikom tego gatunku z zespołu Nocna Zmiana Bluesa. Wymyśliłem sobie, że chciałbym partie harmonijki ustnej w moim utworze, a Sławek był pierwszą i jedyną osobą jaka od razu przyszła mi na myśl. I ten plan wcieliłem w życie. Drugą osobą zaproszoną do udziału w produkcji "Devil's Share" był Krzysztof Sokołowski wokalista zespołów Exlibris i Night Mistress. Nagrał nam partie wokalne w utworze, który jest połączeniem dwóch coverów: "Borne to be Wilde" Steppenwolf i "Holy Diver" Dio. W naszej wersji nosi tytuł "Born to be Zakk Wylde" i jest naszym hołdem dla wiadomego gitarzysty i kompozytora.

Na krążku znajdzie się 11 premierowych kompozycji:

01. Hang’n’Over
02. This is The Day
03. Story of Things That Should Not Be
04. Traveller Blues
05. Grime Whorehouse
06. Trespasstellers (acoustic)
07. Inspire
08. Regression
09. Born to be Zakk Wylde
10. Betty Pyro
11. Moment Of Truth

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także