Craig Gruber (Elf, Rainbow) nie żyje

/ 7 maja, 2015

Craig Gruber zmarł 5 maja 2015 roku na Florydzie. Muzyk oryginalnego składu Rainbow od wielu lat zmagał się z rakiem prostaty.

O śmierci basisty poinformował przyjaciel Steve Anderson, a jednocześnie pastor wspólnoty kościelnej, która opiekowała się chorym w ostatnich miesiącach życia.

Nasz brat w Jezusie Chrystusie Craig Gruber jest teraz z Jezusem. Odszedł około godziny 15.20. Dziękujemy za wszystkie modlitwy.

W latach 1973-1975 basista grał w Elf. Z zespołem tym nagrał dwie płyty: „Carolina County Ball” oraz „Trying to Burn the Sun”. Po jego rozpadzie razem z Ritchiem Blackmorem, Ronniem Jamesem Dio, Micky Lee Soulem oraz Garym Driscollem stworzył debiutancki krążek formacji Rainbow. Z niego pochodzi utwór „Catch the Rainbow”.

Później muzyk koncertował między innymi z Gary Moorem. W 1980 roku razem z pierwszym perkusistą Rainbow stworzył grupę Bible Black. Przed śmiercią Driscolla w 1987 roku nagrali trzy płyty. W ostatnich latach Craig Gruber współpracował m.in. z grupami Raven Lord oraz Zvekan.
 

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także