Cuba De Zoo zapowiada nową płytę

/ 20 września, 2015

"Historia z ognia (ft. Maleo)" to singel promujący nowy album Kuby Podolskiego, Adama Goniszewskiego i Przemka Nagadowskiego, czyli rockowego tria z Ostródy – Cuba De Zoo. Zespół, mający na koncie m.in. przebój "Czarne auto", jak zwykle zapewnia chwytliwe, a zarazem zadziorne piosenki, tym razem także z udziałem gości.

Trzeci album Cuba de Zoo ukaże się jesienią tego roku, pod tytułem "Ciałokształt". Współpracuję jako tekściarz z Maleo od 10 lat, więc jego udział wydał się nam w 100% naturalny – mówi śpiewający gitarzysta Kuba Podolski o piosence Historia z ognia. Muzycy dodają też: Mamy wrażenie, że nie napisaliśmy ani jednego dźwięku i ani jednego słowa w tym utworze. Ten numer jakby został nam dany, pojawił się, a my zaczęliśmy go po prostu grać.

Piosence towarzyszy klip. Chcieliśmy sobie przypomnieć, jak się słuchało muzyki przed erą YouTube i MTV. Diody, wskaźniki, pokrętła, liczniki. Tak właśnie słuchaliśmy naszych pierwszych ważnych płyt, na wieżach, gramofonach, kaseciakach. 99% dźwięku i 1% obrazu.

Aby przekonać się, jaki jest efekt końcowy, wystarczy zajrzeć tutaj:         

mg | fot Łukasz Pepol

KOMENTARZE

Przeczytaj także