Czuliśmy moc! Skin o nowym Skunk Anansie

/ 23 sierpnia, 2012

Black Traffic to piąty album brytyjskiej grupy, która dwa lata temu triumfalnie powróciła na rynek longplayem Wonderlustre. Nowa płyta ukaże się 14 września i – jak się okazuje – dominują na niej szybkie utwory, w czasie pracy nad muzyką oznaczone przez zespół literą F. Postępujemy tak przy każdej płycie – Skin tłumaczyła "Teraz Rockowi". Lubię mieć wynotowane tempa, żeby zobaczyć, jaka jest atmosfera materiału. W końcu jednak wybieramy najlepsze piosenki, niezależnie od ich tempa. Poprzednio, na płycie "Wonderlustre", dominowały te bardziej spokojne, w średnim tempie. Tym razem załapały się szybkie. Skin ujawniła ponadto, jakie inspiracje stoją za nową płytą (od Led Zeppelin, przez The Police, po house i szczególnie inspirujący dla współczesnego rocka dubstep), jak wiele utworów dotyczy seksu, a także, dlaczego musiała kupić mieszkanie na kredyt…

O tym wszystkim przeczytacie w wywiadzie ze Skin i gitarzystą Acem, który znajdzie się we wrześniowym numerze "Teraz Rocka"

 

TUTAJ możecie zapoznać się z rozmową, którą przerpwadziliśmy z basistą grupy Cassem w 2010, a która dotyczyła Wonderlustre. TU natomiast znajdziecie nasz klasyczny wywiad z grupą z 1997 roku.

jor

KOMENTARZE

Przeczytaj także