Czy Beyoncé to rock? Odpowiada przedstawiciel Grammy

/ 13 grudnia, 2016

Nominacje do nagród Grammy, najważniejszej muzycznej nagrody w Stanach Zjednoczonych, wywołały niemałe kontrowersje, a wszystko dlatego, że w jednej kategorii – „Najlepsze rockowe wykonanie” – znaleźli się tacy wykonawcy jak Disturbed, David Bowie, Twenty One Pilots i… Beyoncé, która wykonała utwór wspólnie z Jackiem Whitem.

Swoje zdziwienie nominacjami niedawno wyraził lider Disturbed, David Draiman, a teraz całą sytuację postanowił skomentować wiceprezydent Akademii, odpowiedzialny właśnie za Grammy, Bill Freimuth:
 

W nagraniu wziął udział Jack White, natomiast w utworze znalazły się nawiązania do Led Zeppelin. Beyoncé ma szerokie horyzonty. Jest artystką, która osiąga szczyty muzycznych kompetencji, obiera różne kierunki – dla nas to tylko lepiej.

Wiceprezydent przyznał również, że kategorie rockowe są znacznie trudniejsze do obsadzenia, ponieważ została z nich wyłączona muzyka metalowa i dlatego wśród nominacji znalazło się tak wiele różnorodnych propozycji.

Wręczenie nagród Grammy odbędzie się 12 lutego przyszłego roku, a wśród nominowanych – poza wspomnianymi – znaleźli się chociażby Gojira, Megadeth czy Korn

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także