Dan Swanö w Century Media

/ 18 kwietnia, 2013

Dan Swanö to multiinstrumentalista, wokalista i producent, często udzielający się również jako muzyk sesyjny. Liderował zespołowi Edge of Sanity, ma na koncie płyty solowe, tworzy projekt Nightingale

Lista zespołów z którymi grał, współpracował, lub które produkował wydaje się nie mieć końca. Wśród nich można wymienić m.in. Bloodbath, Ancient, Diabolical Masquerade, Dissection, Evergrey, Hail of Bullets, Katatonia, Marduk, Opeth, Pain, Omnium Gatherum, Star One, Therion, czy Winds. 
 
– Mijają 23 lata od chwili, gdy podpisywałem swój pierwszy kontrakt z wytwórnią muzyczną, ale nigdy dotąd nie byłem tak podekscytowany. Podpisuję umowę z Century Media! Pierwszą płytę z logo Century Media kupiłem w 1989 roku i to niesamowite, jak bardzo wytaónia ta rozrosła się przez te wszystkie lata – powiedział Dan Swanö.
 
Pierwszym rezultatem współpracy miedzy muzykiem a wytwórnią będzie wydanie pierwszego albumu Witherscape. To nowy projekt Swanö, który według zapewnień muzyka będzie muzycznym połączeniem solowej płyty "Moontower" i chwytliwszych fragmentów z repertuaru Edge of Sanity. Album zatytułowany "The Inheritance" będzie miał premierę w czerwcu tego roku.   
 

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także