Dave Grohl (Foo Fighters) pracuje nad czymś nowym

/ 10 sierpnia, 2016

Pewne jest jedno: Dave Grohl znów tworzy coś z Butchem Vigiem, w przeszłości odpowiedzialnym m.in. za płytę Nirvany „Nevermind”, a także albumy „Wasting Light” i „Sonic Highways” Foo Fighters. Producent przyznał, że coś się dzieje w rozmowie z australijskim portalem AAP.

Pracuje właśnie nad kilkoma rzeczami. Trochę nowej muzyki Garbage, współpraca z Dave’em Grohlem.

Początkowo myślał, że chodzi o solowy projekt frontmana. Tak mu to zresztą przedstawił sam muzyk. W marcu mówił:

Zadzwonił do mnie kilka godzin wcześniej i powiedział „Hej, zamierzam nagrać solową płytę, przyjedź mnie nagrać. Oczywiście zdałem sobie sprawę, że to będzie coś zabawnego. Lubię pracować z Dave’em. Ma niesamowitą energię i poczucie humoru. Podchodzi do wszystkiego poważnie, ale nie zbyt poważnie. Lubi się bawić.

Wtedy chodziło jedynie o nagranie wideo, w którym Foo Fighters dementuje plotki o rozstaniu. Teraz Butch Vig nie chce zdradzić, o co tak naprawdę chodzi – rzeczywiście o solowy projekt czy jednak coś dla zespołu. Dowiemy się wkrótce. Na razie producent razem z zespołem Garbage, w którym gra na perkusji jedzie do Australii.

Dyskografię Foo Fighters zamyka EP-ka „Saint Cecilia” z listopada 2015 roku. Długogrająca płyta „Sonic Highways” ukazała się rok wcześniej. Dave Grohl jak na razie nie ma na swoim koncie żadnej solowej płyty.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także