Dave Grohl krytyczny wobec telewizyjnych talent show

/ 17 lipca, 2014

Zainteresowanie telewizyjnymi programami typu "talent show" zaskoczyło chyba wszystkich. Od wielu lat są one jednymi z najpopularniejszych w telewizjach na całym świecie. Takie formaty jak "The Voice" czy "Idol" nie schodzą z ramówek w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy Polsce. Oglądalność jest ogromna, dlatego programy nadal powstają. Nie oznacza to jednak, że środowisku muzyków jest wobec nich bezkrytyczne.

Brian May kiedyś wspominał, że nie rozumie założenia programu "The Voice", natomiast teraz do samego trendu odniósł się Dave Grohl. I nie miał najlepszego zdania:

Nie chcę, żeby moje dziecko myślało, że jedyną drogą do muzycznej kariery jest ustawienie się w kolejce do castingu tylko po to, żeby jakiś miliarder powiedział mu, że jest dobrym piosenkarzem. Wolałbym nie zaczynać tego tematu. Po prostu dla mnie nie o to chodzi w muzyce.

Dave Grohl już niedługo również stanie się częścią telewizyjnej ramówki, ale oczywiście nie ma nic wspólnego z programami typu "talent show". Zajął się przygotowaniem programu dokumentalnego dla telewizji HBO – opowie w nim o najbardziej znanych amerykańskich studiach nagraniowych (o projekcie pisaliśmy TUTAJ).

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także