Dave Lombardo pojawi się w Polsce!

/ 15 września, 2011

Wydaje się, że powodem pojawienia się takiej gwiazdy jest fakt, że jest to jubileuszowy, dwudziesty festiwal. Będzie się on odbywał w dniach 13-31 października w miastach: Opole, Wrocław, Piekary Śląskie, Chorzów, Gliwice, Bytom, Nysa, Pruszków i Niemodlin.

Wspomniany Lombardo wystąpi w dwóch miastach: w Opolu (17 października) oraz Wrocławiu (18 października). Dodatkowo w tym drugim mieście poprowadzi specjalne warsztaty perkusyjne.

Drum Fest to przede wszystkim liczne koncerty, recitale, warsztaty instrumentalne i konkursy perkusyjne. Cała impreza organizowana jest przez Polskie Stowarzyszenie Perkusyjne. Rokrocznie pojawiają się na niej melomani z całej Europy. Jak dowodzą statystyki, Drum Fest jest największym tego typu festiwalem na Starym Kontynencie i jednym z największych na świecie.

Oprócz wspomnianego Lombardo na tegorocznej edycji wystąpią m.in. Mike Stern Band, Will Calhoun Trio, Victor Bailey Band, Hip Pickles, Derek Roddy (grał z m.in. Hate Eternal, Nile, Malevolent Creation) i Aquiles Priester (brazylijski perkusista Hangar i Angra).

redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także