Dave Mustaine (Megadeth) chce powrotu Wielkiej Czwórki

/ 16 grudnia, 2016

Niedawno Dave Mustaine wyznał, że marzy mu się powrót Wielkiej Czwórki thrash metalu – zespołów Metallica, Slayer, Megadeth i Anthrax – tym bardziej, że wszystkie one wydały niedawno nowe płyty. W listopadzie ukazał się album „Hardwired… To Self-Destruct” Metalliki, na początku roku wyszły płyty „For All Kings” Anthrax i „Dystopia” Megadeth, a w zeszłym roku światło dzienne ujrzał „Repeltness” Slayera.
 

Wydanie świetnych płyt w przeciągu dwunastu miesięcy przez Wielką Czwórkę to wspaniała rzecz. Pytanie brzmi, czy osoby decyzyjne pozwolą na kolejne koncerty Wielkiej Czwórki. Oglądanie czterech najwspanialszych zespołów heavy metalu na jednej scenie jest czymś, o czym fani będą mogli opowiadać swoim wnukom.

 
Na jego słowa zareagował basista Metalliki, Robert Trujillo, mówiąc portalowi „Loudwire”:
 

Trasa Wielkiej Czwórki była wspaniała. Świetnie się bawiliśmy, uwielbiam Dave’a. Dave jest niesamowity. Teraz jednak skupiamy się na nowej płycie, wyruszamy w trasę ją promującą i będziemy próbowali zabrać się za te nowe kawałki. Ale może kiedy już z tym skończymy, będziemy mogli jeszcze raz rzucić się w wir Wielkiej Czwórki. Widzę taką możliwość. Cieszę się, że Dave chce znowu w to wejść.

 
W najnowszym wywiadzie dla radia „SiriusXM” Mustaine postawił jednak pewne warunki odnośnie ewentualnej trasy:
 

Byłoby świetnie, gdyby grały tylko cztery nasze zespoły. Jeśli na trasie Wielkiej Czwórki masz dodatkowe cztery czy pięć innych, mniejszych zespołów, umniejszają one ten fenomen. Powinniśmy mieć wyznaczony podobny czas, podobną dekorację, żeby nasze zespoły zostały przedstawione jako równe sobie. [Metallica sprawiała, że] wyglądało to jak koncert jednego zespołu i trzech supportów. Parę razy nie byliśmy nawet razem na jednej scenie. Na festiwalu nie ma szans, żeby zdążyć spod jednej sceny na drugą, na początek kolejnego koncertu. Uważam, że to nieuczciwe. Jeśli ma to być Wielka Czwórka, powinniśmy być tylko my i powinniśmy mieć równe szanse.

 
Wielka Czwórka koncertowała w Europie i USA w latach 2010-2011. Pierwszy koncert odbył się 16 czerwca 2010 roku w Warszawie, natomiast koncert z 22 czerwca 2010 roku w Bułgarii został sfilmowany i wydany na DVD „The Big Four: Live From Sofia, Bulgaria”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także