Dave Mustaine (Megadeth) zdradza, czego szuka w piwie

/ 19 grudnia, 2016

W listopadzie Megadeth przy okazji imprezy urodzinowej Dave’a Mustaine’a zaprezentował fanom piwo A Tout Le Monde. Teraz wokalista i gitarzysta zespołu opowiedział portalowi killpop.com o tajnikach jego produkcji.
 

Jestem teraz trochę rozpieszczony naszym piwem, ponieważ do jego wytworzenia używamy drożdży tylko raz. Większość producentów piwa używa tych samych na okrągło. Większość warek – od pierwszej do siódmej – wykorzystuje te same drożdze.
 
Nam chodzi o jakość, o rześkość. Chcemy mieć pewność, że jest takie od wyklarowania przez etap pakowania do umieszczenia w sklepie. Niczego nie przyśpieszamy. Nie chodzi o masową produkcję tego płynu. Dla Jerry'ego Vietza – mistrza piwa – to jest jak sztuka.

 
To on właśnie zaproponował nazwę piwa nawiązującą do utworu Megadeth z płyty „Youthanasia” z 1994 roku.
 

 
Wcześniej Dave Mustaine wyznawał, że nie lubi metalicznego smaku w piwie. Nie przepada też za gorzkim posmakiem. Sam się trochę sobie dziwi – przecież jego mama pochodziła z Niemiec, piła dużo piwa i powinien być przyzwyczajony właśnie do takich trunków. Tymczasem woli aromaty suszonych owoców. A Tout Le Monde przygotowano zostało na podstawie jego preferencji.
 

 

 
 

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także