Dave Mustaine (Megadeth): Rock And Roll Hall Of Fame mnie nie chce

/ 3 stycznia, 2017

Jeden z fanów Megadeth wyraził na Twitterze swoją opinię, że już najwyższa pora, żeby Megadeth został włączony do galerii sław. Dave Mustaine odpisał mu, że włączenie go do Rock And Roll Hall Of Fame i nagroda Grammy to dwie rzeczy, jakie chciałby jeszcze osiągnąć w życiu. Zaznaczył jednak, że myśli, iż Rock And Roll Hall Of Fame go nie chce. Później napisał, że niejako jest częścią Hall Of Fame za sprawą Metalliki, jednak chciałby też, żeby uznania doczekał się Megadeth.
 
Metallica została wprowadzona do Rock And Roll Hall Of Fame w 2009 roku, jednak Dave Mustaine nie został uwzględniony, gdyż wzięto po uwagę tylko tych członków, którzy zagrali na oficjalnych wydawnictwach zespołu. Mustaine co prawda został zaproszony na ceremonię, ale odmówił przybycia, zasłaniając się obowiązkami koncertowymi.
 
Żeby dostać się do Rock And Roll Hall Of Fame trzeba dokonać nagrań co najmniej 25 lat wcześniej. Debiutancki album Megadeth, „Killing Is My Business… and Business Is Good!” ukazał się w 1985 roku, co sprawia, że grupie już od siedmiu lat przysługuje to prawo.
 
W tym roku do rockowej galerii sław wprowadzeni zostaną: Electric Light Orchestra, Joan Baez, Journey, Pearl Jam, Tupac Shakur i Yes. Ceremonia odbędzie się 7 kwietnia 2017 w Nowym Jorku.
 
W 2017 roku Megadeth ma za to szansę na dostanie statuetki Grammy za utwór „Dystopia”. Basista zespołu, David Ellefson, wyraził jednak wątpliwość czy rada Grammy w ogóle rozumie muzykę metalową.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także