Dave Mustaine o Super Collider: "lubię próbować czegoś nowego"

/ 29 lipca, 2013

Album zatytułowany "Super Collider", który jest ostatnim w dorobku formacji Megadeth, okazał się sporym sukcesem marketingowym, ale muzycznie nie jest oceniany najwyżej. Wokalista zespołu rozumie jednak taką sytuację, ale jego zdaniem jest to spowodowane faktem, że Megadeth eksperymentuje i zawsze szuka nowych rozwiązań:

Nie chcę robić takich samych utworów w kółko. Lubię odkrywać i dawać szansę nowym rozwiązaniom. Wiele osób uważa, że zespół zawsze powinien brzmieć jednakowo, ale ja nie chcę tego robić. Robienie czegoś nowego jest wyzwaniem i uważam, że mu sprostaliśmy. Nie jestem typem muzyka, który nie chce się rozwijać. Gdybym nie podejmował ryzyka, pewnie nie byłoby Megadeth. Niektórzy fani chcą, żebyś robił ciągle te same utwory, ale to nie dla mnie.

W niedawnym wywiadzie Dave Mustaine przyznał, że w obawie przed odejściem z tego świata będzie chciał nagrać kolejny album jak najszybciej. Jego zdaniem to jedyna droga, żeby pozostawić po sobie jak największe dziedzictwo (więcej TUTAJ). Możemy zatem spodziewać się kolejnych eksperymentów.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także